Історія створення

В середині 60-х років на Україні намітилась тенденція до створення в обласних центрах спеціалізованих теплопостачальних організацій. На ці роки припадає бурхливий розвиток житлового будівництва. На тодішніх околицях міст швидко забудовуються великі житлові масиви з центральним опаленням. Досвіду експлуатації такого господарства не було. Існуюче теплове господарство міста було розпорошене між багатьма організаціями. Зокрема у місті Львові тільки житлові організації мали на своєму балансі близько 200 котелень. Кожен з власників експлуатував свої котельні на свій розсуд і за своїми можливостями. З ініціативи начальника міськжитлоуправління Захара Ілліча Сапожникова рішенням Львівського міськвиконкому від 1 липня 1965 року № 379 при міськжитлоуправлінні була створена "Дирекція квартальних котелень і теплових мереж", яка почала функціонувати з 28 серпня 1965 року, а з 30 червня 1966 року була переіменована в "Об’єднані котельні з тепловими мережами".

Новостворена дирекція прийняла від ЖЕКів, в основному, вбудовані опалювальні котельні з малопотужними котлами кінця ХІХ - початку ХХ століття. Обладнання було найрізноманітнішої конструкції і дуже цікаве з точки зору історії розвитку опалювальної техніки. Реальності тих часів були такі, що багато унікальних, останніх у своєму роді типів обладнання було демонтовано і здано в металобрухт. А жаль, бо міське господарство м. Львова на відміну від інших міст України формувалось в інших історичних умовах.

Загальновідомо, що із 740 років свого існування Львів близько 450 років перебував під владою Польщі і близько 150 років – Австро-Угорщини. Саме на кінець ХІХ - початок ХХ століття припадає бурхливий розвиток капіталізму і викликана ним індустріалізація в країнах Європи, в тому числі Австро-Угорської імперії, до складу якої входив і Львів. Міське господарство Львова цілком відповідало західним стандартам і тодішньому рівню розвитку техніки. З приєднанням західних областей України в 1939р. і, особливо, після закінчення Другої Світової війни відбувся перехід на загальносоюзні радянські стандарти і відносини. Так внаслідок відомих ідеологічних перекосів замовчувалося, наприклад, що на території колишнього Радянського Союзу саме у Львові вперше почало використовуватися газове паливо, була добре розвинута і дуже надійна водопровідно-каналізаційна система, вперше застосована система водяного опалення будинків, про надійність якої можна судити з того факту, що кілька систем опалення збереглися в працездатному стані до наших днів.

У Львові не було єдиного тарифу на опалення. По кожній котельні був свій тариф, котрий складався в ЖЕКах по фактичних витратах. Такий різнобій з тарифами, а їх було більше сотні, вимагав проведення громіздких розрахунків при укладенні договорів із споживачами.

Рішенням сесії Львівської обласної ради № 102 «Про майно обласної комунальної власності » від 09грудня 1998року ЛОКП «Львівтеплоенерго» було передано у власність територіальної громади міста Львова.

На  4 –тій сесії 3-го скликання була підписана ухвала № 118 від 21.01.1999року  щодо перетворення ЛОКП «Льівтеплоенерго»  на ЛМКП «Львівтеплоенерго».    На підставі ухвали Львівське обласне комунальне підприємство «Львівтеплоенерго» з 03.03.1999року переіменувати на Львівське міське підприємство «Львівтеплоенерго» був підписаний наказ по підприємству № 56  від 03.03.1999 року.

З 1 жовтня 2002 року ЛМКП «Львівтеплоенерго» перейшло на договірні стосунки з Львівськими комунальними підприємствами (ЛКП), власниками будинків і першими в Україні перейшли на оплату теплової енергії не за  метр квадратний опалювальної  площі, а за Гкал спожитої теплової енергії в залежності від температури зовнішнього повітря. З 25 листопада 2006 року  впровадили двоставковий тариф на теплову енергію для опалення.

Підпорядковане ЛМКП «Львівтеплоенерго» Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, що є представником власника територіальної громади м. Львова і є органом до сфери управління якого входить комунальне підприємством.

Наша історія на цьому не закінчується, ми продовжуємо її  творити забезпечуючи теплом та затишком Ваші оселі, адже в цьому полягає наша праця.