Як правильно підготуватися до зими ?

Щоб в холодну зимову пору в квартирі або будинку було тепло, недостатньо мати гарячі батареї. Якщо житло не утеплене, то витрати на комунальні послуги значно зростуть. Тому слід ретельно підготуватися до зими і провести комплексні роботи, що дозволять зберегти тепло в квартирі.

Щоб підготувати квартиру до зими Вам знадобиться:

  • пароізоляційні матеріали;
  • теплоізоляційні матеріали;
  • додаткові двері;
  • силіконовий герметик або склопакети.

Що ж зробити?

Щоб зберегти тепло в квартирі, подбайте про утеплення стін, підлоги та стелі. Якщо ви проживаєте в квартирі багатоповерхового будинку, то проведіть зовнішні та внутрішні роботи. Для внутрішнього утеплення зніміть всі оздоблювальні матеріали, зашпаклюйте стіни, обтягніть їх пароізоляційним матеріалом, поверх цього зробіть теплоізоляцію. Теплоізоляційні матеріали представлені в сфері торгівлі в широкому асортименті. Вибирайте ті, які заберуть найменше вашої житлової площі. Об’ємними матеріалами доречніше проводити зовнішнє утеплення. На утеплювачі прикрутіть гіпсокартон і зробіть оздоблювальні роботи. Не забудьте, що при утепленні стін потрібно також утеплювати і підлогу зі стелею (ніжні та верхні повехи). У цьому немає необхідності в тому випадку, якщо ви живете на середніх поверхах, над вами і під вами знаходяться опалювальні квартири. Закладіть щілини за допомогою герметика. Після стін займіться утепленням вікон. Найбільш витратний варіант – це замовити потрійні склопакети. Якщо ви не плануєте вкладати великі кошти, то купіть силіконовий герметик, закрийте всі щілини, затикайте вікна за допомогою утеплювальній стрічки і заклейте папером або скотчем. Якщо ви живете в старому будинку, то зніміть підвіконня і утепліть порожнечі під ними. Буває навіть цього достатньо, щоб зберегти в квартирі тепло, так як в будинках, побудованих в другій половині XX сторіччя, під підвіконнями знаходяться порожнечі, які при знятті підвіконь можна закрити мінеральною ватою.

Пластикові вікна теж необхідно готувати:

Гумовий ущільнювач проходить по всьому периметру віконної конструкції. Від його стану залежить щільність прилягання стулки в рамі. Якщо прилягання буде неповним або слабким, вікно буде протікати, промерзати, на ньому буде накопичуватися конденсат. Яким би якісним не був ущільнювач, термін його служби обмежений. Зазвичай це 3-4 роки, після закінчення яких ущільнювальна гума повинна бути замінена. В іншому випадку проблема звуко- і теплоізоляції вікна буде тільки збільшуватися.

Гумовий ущільнювач проходить по всьому периметру віконної конструкції. Від його стану залежить щільність прилягання стулки в рамі. Якщо прилягання буде неповним або слабким, вікно буде протікати, промерзати, на ньому буде накопичуватися конденсат. Яким би якісним не був ущільнювач, термін його служби обмежений. Зазвичай це 3-4 роки, після закінчення яких ущільнювальна гума повинна бути замінена. В іншому випадку проблема звуко- і теплоізоляції вікна буде тільки збільшуватися. Гумовий ущильнювач повинен бути не ушкоджений, чистий. Мити його потрібно губкою та мильною теплою водою. Після миття змажте його силіконовим гелем, перевірте роботу замків, при необхідності, налаштуйте ексцентики, які відповідні за прилягання вікон до поверхні. Утеплення вікна гумовий ущільнювач проходить по всьому периметру віконної конструкції. Від його стану залежить щільність прилягання стулки в рамі. Якщо прилягання буде неповним або слабким, вікно буде протікати, промерзати, на ньому буде накопичуватися конденсат. Яким би якісним не був ущільнювач, термін його служби обмежений. Зазвичай це 3-4 роки, після закінчення яких ущільнювальна гума повинна бути замінена. В іншому випадку проблема звуко- і теплоізоляції вікна буде тільки збільшуватися.

Якщо у вашій квартирі стара система опалення, замініть її. Зробіть заміну труб і батарей до того, як ви проведете оздоблювальні роботи стін після завершення утеплювальних робіт. Якщо у вас є можливість, вставте подвійні двері. Це дозволить максимально зберегти тепле повітря в квартирі, особливо якщо ваша квартира знаходиться на нижніх поверхах, а в сім’ї є діти шкільного віку, які постійно в русі і мають багато друзів, постійно приходять і йдуть. Комплексні роботи по утепленню дозволять вам зберегти 50% тепла в холодну пору року.