щодо нарахування вартості послуг з опалення місць загального користування

щодо нарахування вартості послуг з опалення місць загального користування

На повторне звернення мешканців будинку, яке надійшло на електронну пошту ЛМКП «Львівтеплоенерго» та зареєстроване 08.04.2022р., щодо нарахування вартості послуг з опалення місць загального користування, ЛМКП «Львівтеплоенерго»  інформує наступне:

Відповідно до Методики «опалювані МЗК та допоміжні приміщення - місця загального користування та допоміжні приміщення у будівлі, що приєднана до зовнішніх інженерних мереж або обладнана системою автономного теплопостачання, для яких нормується температура внутрішнього повітря», тобто в МЗК повинен дотримуватись нормативний температурний режим, наявність нагрівальних приладів в МЗК Методикою не передбачена.

 Власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками усіх МЗК та допоміжних приміщень будинку та його технічного обладнання і зобов’язані брати участь у загальних витратах, пов’язаних з утриманням будинку та прибудинкових територій відповідно до своєї частки у майні будинку. 

Враховуючи численні звернення мешканців Вашого будинку та враховуючи те що в багатьох будинках наявні ситуації  коли від системи централізованого опалення від’єднано цілі під’зди, стояки, ЛМКП «Львівтеплоенерго» направило листа в Міністерство розвитку громад та територій України з проханням надати роз’яснення щодо правомірності нарахувань вартості послуг за опалення МЗК та допоміжних приміщень по квартирах, які від’єднано від системи ЦО та ГВП цілими під’їздами, стояками або окремими квартирами.

Листом № 7/11/3238-22 від 08.04.2022р. Міністерство розвитку громад та територій України надало відповідь-роз’ясненняз якого випливає, що кожен споживач, власник або орендар приміщення повинен приймати участь у загальному розподілі обсягу спожитої будинком теплової енергії, в т.ч. витраченої на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень. Копію відповіді-роз’яснення додаємо.

Окрім того, інформуємо Вас про те, що 23 лютого 2022 року ЛМКП «Львівтеплоенерго» приймало участь у семінарі, яка проводилась в режимі zoom-конференції, яку організувало Міністерство розвитку громад та територій України. Проводив семінар директор департаменту комунальних послуг та комунального обслуговування Міністерства Ведмідь Андрій Станіславович. Зі слів п. А.Ведмедя витрати теплової енергії на загальнобудинкові потреби (опалення МЗК та допоміжних приміщень та функціонування внутрішньобудинкових систем опалення) розподіляється на всі квартири (приміщення) будинку, незалежно від того чи квартири від’єднані локально, цілим під’їздом чи стояком, мають окремий вхід, є прибудовою, надбудовою тощо. Всі квартири (приміщення) будинку зобов’язані утримувати будинок та його інженерно-технічне обладнання в належному санітарно-технічному стані.

Враховуючи викладене, нарахування за опалення МЗК та допоміжних приміщень продиться вірно, відповідно до діючого законодавства та перерахунку не підлягає.

Адміністрація ЛМКП « Львівтеплоенерго»