Обсяги небалансу гарячої води та обсяги спожитої гарячої води

Обсяги небалансу гарячої води та обсяги спожитої гарячої води

На звернення споживача  на гарячу лінію за реєстраційним номером ЛЮ-13802153 щодо нарахувань за гаряче водопостачання у січні 2022 року, ЛМКП «Львівтеплоенерго» інформує наступне:

1-3 під’їзди житлового будинкуобладнано індивідуальним тепловим пунктом та загальнобудинковим тепловим та водяним приладами обліку.

у січні 2022 року1-3 під’їздами будинку спожито356 м3 гарячої води згідно показів загальнобудинкового приладу обліку гарячого водопостачання.

Мешканці даних під’їздів спожили і подали 231 м3 гарячої води згідно показів квартирних приладів обліку гарячої води.

Оскільки усі квартири обладнано квартирними приладами обліку гарячого водопостачання небаланс гарячої води по 1-3 під. будинку становить 125 м3 гарячої води (356куб.м. – 231куб.м)

Відповідно до розділу IXМетодики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг», затвердженої Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово:комунального господарства України 22 листопада 2018 року №315:

Обсяги небалансу гарячої води та обсяги спожитої гарячої води, визначені як сума показань вузлів розподільного обліку у будівлі, де усі приміщення, до яких постачається гаряча вода, оснащені вузлами розподільного обліку, розподіляються пропорційно до обсягу споживання. Такий небаланс гарячої води визначають як різницю між визначеним за показаннями приладу обліку загального обсягу спожитої гарячої води у будівлі або розрахунковим методом згідно з розділами I, XI цієї Методики та між сумарним обсягом спожитої/витраченої гарячої води за показаннями вузлів розподільного обліку у приміщеннях та вузла розподільного обліку на відгалуженні трубопроводу з водорозбірною арматурою для відбору води на загальнобудинкові потреби.

Враховуючи викладене вище, а також те, що Вашою квартирою (№79) у січні 2022 року спожито 1 м3 гарячої води,  небаланс, який припадає на Вашу квартиру становить 0,54112 м3 гарячої води (125 м3 / 231 м3 * 1 м3). Однак, в зв’язку з механічою помилкою Вам донараховано небаланс лише в розмірі 0,44803 куб.м. гарячої води.

Додатково інформуємо про те, що співвласники квартир Вашого будинку мають право прийняти рішення щодо розподілу небалансу іншим методом передбаченим Методикою, а саме:

  • пропорційно до площі ванних кімнат / санвузлів для нежитлових приміщень;
  • пропорційно до кількості стояків гарячого водопостачання, що проходять через приміщення споживачів;
  • пропорційно до кількості санітарно-технічного обладнання, яким у приміщенні здійснюється водорозбір гарячої води від внутрішньобудинкової системи ГВП;
  • пропорційно до кількості осіб у приміщенні, яким надається комунальна послуга з постачання теплової енергії та водопостачання для ГВП.

У такому разі співвласники будівлі надають ЛМКП «Львівтеплоенерго» всі вихідні дані для застосування обраного принципу розподілу.

 

Враховуючи викладене, нарахування вартості послуг з постачання гарячої води проведено вірно і перерахунку не підлягає.