Встановлення лічильників

Процедура встановлення теплового лічильника у квартирі з горизонтальною системою опалення багатоповерхового житлового будинку :

Щоб встановити лічильник, власнику квартири :

  • При необхідності отримати інформацію на влаштування вузла обліку теплової енергії в квартирі від виконавця послуг з централізованого опалення ЛМКП «Львівтеплоенерго».
  • Укласти договір на виконання монтажних робіт щодо встановлення приладу обліку теплової енергії спеціалізованою організацією, яка має відповідно ліцензію на право виконання зазначених робіт.
  • Ввести лічильник теплової енергії в експлуатацію. Ведення в експлуатацію відбувається робочою комісією, до складу якої входить представники теплопостачального підприємства ЛМКП «Львтеплоенерго», балансоутримувача будинку, а також спеціалізованої організації, що виконала монтажні роботи. Прийняття в експлуатацію та опломбування приладу обліку оформлюється відповідним актом.
  • Переукласти договір про надання послуг централізованого опалення та гарячого водопостачання. На підставі вказаного акта та відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 №630, із споживачем укладається договір про надання послуг централізованого опалення та гарячого водопостачання або вносяться відповідні доповнення та зміни до укладеного раніше договору.

Однак влаштування приладу обліку теплової енергії у квартирі багатоповерхового житлового будинку з вертикальною однотрубною системою опалення неможливо виконати без суттєвої реконструкції будинкової системи опалення, на що надає дозвіл балансоутримувач житлового будинку.

За відсутності технічної можливості встановлення лічильника у квартирі, доцільно влаштувати прилад обліку і регулювання теплової енергії в житловому будинку/під’їзді.

Процедура встановлення вузла обліку теплової енергії та вузла обліку гарячого водопостачання лічильника в багатоповерховому житловому будинку / під’їзді

Щоб встановити лічильник, уповноваженій особі :

1)При необхідності отримати інформацію – для встановлення лічильника тепла у будинку балансоутримувач будинку (Житловий кооператив, ОСББ, Житлово-комунальні підприємства) із заявою звертається в теплопостачальну організацію для отримання інформації на облаштування вузла обліку теплової енергії. Термін надання інформації - два тижні (представники теплопостачального підприємства комісійно обстежують систему централізованого опалення у будинку на предмет можливості встановлення лічильника тепла, після чого надається інформація). До заяви на видачу інформації додається заповнений опитувальний лист.

2) монтажні роботи виконує організація, яка має відповідний сертифікат на виконання монтажних робіт:

  • підключення приміщень (будівель) до мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання;
  • влаштування вузлів обліку та регулювання теплової енергії та гарячого водопостачання;
  • реконструкцію систем теплопостачання;
  • відключення приміщень від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання.

4) Введення в експлуатацію – лічильник приймається в експлуатацію робочою комісією, до складу якої входить представники теплопостачального підприємства, балансоутримувача будинку, а також монтажної організації. Прийняття в експлуатацію та опломбування зазначених приладів оформлюється відповідним актом.

5) Укладання договору – на підставі вказаного акту, згідно з Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005№ 630, із споживачами укладається договори про надання послуг централізованого опалення та гарячого водопостачання або вносяться відповідні доповнення та зміни до укладених раніше договорів.

Результатом влаштування приладів обліку і регулювання теплової енергії є ефективне та раціональне споживання теплової енергії, отже зменшується відсоток споживання теплової енергії у середньому на 30%.

Оплата послуг здійснюється за фактично використану теплову енергію згідно з показниками лічильника тепла пропорційно до опалювальної площі кожного споживача.